10minuta lajme shqip blue1
Shpikje të reja të mjeshtrit të helikopterit

07 Oct 2014

Kjo pajisje për hapjen e gropave për mbjelljen e pemëve është ideuar dhe realizuar nga mjeshtri i njohur preshevar Qani Lutfiu.

Lutfiu, që është një mjeshtër autodidakt i automekanikës, këtë pajisje e ka krijuar vetëm disa muaj pasi ka bërë një helikopter e të cilin nuk po i lejohet ta ngjis në qiell, pasi Presheva, ku jeton mjeshtri, është në zonën e sigurisë ajrore në Serbi. Ndryshe, Lutfiu njihet si mjeshtër për rregullimin e traktorëve dhe motokultivatorëve.

Rate this item
(0 votes)

Horoskopi Javor

Horoskopi Javor Ditor

Dashi, Demi, Binjakët, Gaforrja, Luani, Virgjëresha, Peshorja, Akrepi, Shigjetari, Bricjapi, Ujori, Peshqit

 

Muzik Studio Shqip

Abonohu në Kanalin zyrtarë muzik Studio Mbreti Records në Zvicër

play-mbreti-records-muzik-shqip

 

Qëndro lidhur me

10minuta ne Facebook10minuta ne Google Plus10minuta ne Twitter10minuta permes RSS

Abonohu në Kanalet tona zyrtare

Shkarko 10minuta App

shkarko-10minuta-app-storeshkarko-10minuta-app-play-store

10minuta App për iPhone dhe Android