10minuta lajme shqip blue1
Shqiptarët janë shpikësit e picave

02 Nov 2014

Një pronar i një restoranti në kryeqytetin e Shqipëris thotë se picat janë bërë nga shqipëtarët.

Këtë gjë e bazon në faktin se populli më i vjetër në Ballkan janë shqiptarët, por se nuk kemi ditur që ta ruaj traditen.

Rate this item
(0 votes)

Horoskopi Javor

Horoskopi Javor Ditor

Dashi, Demi, Binjakët, Gaforrja, Luani, Virgjëresha, Peshorja, Akrepi, Shigjetari, Bricjapi, Ujori, Peshqit

 

Muzik Studio Shqip

Abonohu në Kanalin zyrtarë muzik Studio Mbreti Records në Zvicër

play-mbreti-records-muzik-shqip

 

Qëndro lidhur me

10minuta ne Facebook10minuta ne Google Plus10minuta ne Twitter10minuta permes RSS

Abonohu në Kanalet tona zyrtare

Shkarko 10minuta App

shkarko-10minuta-app-storeshkarko-10minuta-app-play-store

10minuta App për iPhone dhe Android