10minuta lajme shqip blue1
Ndërtimi i kështjellës në pyll

17 Sep 2016

Në pyllin Yonne në Francë ka 20 vite që ka filluar të ndërtohet një kështjellë.

Një grup i ndërtuesve dhe arkeologëve janë duke ndërtuar kështjellën me tekinka mesjetare, pjesa më e madhe e kështjellave që kanë mbetur janë të shekullit 13të.

Rate this item
(0 votes)

Horoskopi Javor

Horoskopi Javor Ditor

Dashi, Demi, Binjakët, Gaforrja, Luani, Virgjëresha, Peshorja, Akrepi, Shigjetari, Bricjapi, Ujori, Peshqit

 

Muzik Studio Shqip

Abonohu në Kanalin zyrtarë muzik Studio Mbreti Records në Zvicër

play-mbreti-records-muzik-shqip

 

Qëndro lidhur me

10minuta ne Facebook10minuta ne Google Plus10minuta ne Twitter10minuta permes RSS

Abonohu në Kanalet tona zyrtare

Shkarko 10minuta App

shkarko-10minuta-app-storeshkarko-10minuta-app-play-store

10minuta App për iPhone dhe Android